Samodzielny Księgowy/-wa

KONTAKT

Oświęcim - Dodane przez ATERIMA (firma) -

Pełna treść ogłoszenia Samodzielny Księgowy/-wa

Dla naszego Klienta, dużej firmy produkcyjnej poszukujemy kandydatów na stanowisko:

miejsce pracy: Chrzanów

Zakres obowiązków:
- zapewnienie terminowego zamykania okresów księgowych przy zachowaniu jakości oraz zgodności z przepisami
- zapewnianie terminowego i poprawnego księgowania wyciągów bankowych
- zapewnianie zgodności z politykami firmy, odpowiednimi przepisami księgowymi i podatkowymi, a także kontrolami wewnętrznymi
- dostarczanie oraz wspomaganie inicjatyw ciągłego udoskonalania procesów
- przygotowywanie kalkulacji i rozliczeń podatkowych, bieżąca analiza przepisów prawa podatkowego oraz rozwiązywanie bieżących problemów podatkowych
- zapewnienie i kontrola poprawności księgowań pod kątem podatkowym i rachunkowym
- współpraca z zewnętrznymi organami podatkowymi i kontrolnymi
- współpraca w sporządzaniu okresowych raportów i sprawozdań finansowych, raportów statystycznych
- partycypowanie w przygotowywaniu budżetu
- udział we wdrażanie nowych standardów księgowości

Oczekiwania:
- wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: rachunkowość, ekonomia, finanse
- doświadczenie na podobnym stanowisku min. 2-3 lata (doświadczenie zawodowe zdobyte w firmie produkcyjnej będzie dodatkowym atutem)
- znajomość zagadnień podatkowych, w szczególności w zakresie VAT, mile widziana znajomość w zakresie CIT
- znajomość ustawy o rachunkowości
- umiejętność obsługi oprogramowania finansowo księgowego, a także arkusza kalkulacyjnego
- mile widziana dobra znajomość języka niemieckiego lub angielskiego
- znajomość programu Macrologic lub SAP mile widziane

Oferta:
- pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
- stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
- możliwość nabywania ciekawego doświadczenia zawodowego
- pracę w dynamicznym zespole

Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o aplikacje za pośrednictwem portalu.

Prosimy o dopisanie w aplikacjach następującej klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 r. o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust Nr 133 poz. 883).

Avatar ATERIMA

ATERIMA

ul. Puszkarska budyn Kraków